Susjedi otežali prolazak skupine

Hrvatska upisala prvi poraz na prvenstvu.

Reprezentacije Hrvatske hokeja na ledu odigrala je drugi susret IIHF Svjetskog prvenstva IIB za mlađe seniore. Nakon sjajne pobjede na otvaranju prvenstva, uslijedio je prvi poraz, susjedi iz Srbije slavili su s 1:4.

Hrvatski hokejaši već su nakon prve dionice zaostajali, jedini pogodak u prvoj trećini postigli su reprezentativci Srbije. Strijelac vodećeg pogotka bio je Vasilije Anđelković u petoj minuti susreta. I druga trećina pripala je susjedima, pogodak je postigao Petar Mirkov, dvije minute prije odlaska na odmor. Sve nade za pobjedu Hrvatske potopio je Marko Dragović u drugoj minuti posljednje trećine. Gosti nisu stali i u 44. minuti susreta vodili su s 4:0. Jedini zgoditak hrvatskih hokejaša na ledu postignut je pred sam kraj susreta, strijelac je bio Patrik Dobrić. Porazom je Hrvatska pala na drugo mjesto na tablici i samim time si otežala put prema osvajanju prvog mjesta i napredovanja u viši rang natjecanja.

U petak je u Domu sportova na rasporedu susret protiv reprezentacije Belgije.