Prijateljska utakmica, MAĐARSKA - HRVATSKA 1:1 (0:1)

SUSRET HRVATSKE I MAĐARSKE ZAVRŠIO IZJEDNAČENO

“Ovo je bila prava, natjecateljska utakmica, bez puno sličnosti s prijateljskim utakmicama, što je zapravo dobro. U prvom je poluvremenu Hrvatska bila bolja, sve je napravila što je trebala prema naprijed i vrlo sam zadovoljan njime, a u drugom je poluvremenu slika bila drugačija. Mađarska je igrala agresivnije, na granici kartona”, rekao je izbornik Ante Čačić.

Hrvatska je povela u 29. minuti, kada je Perišić ubacio s lijeve strane, a Mandžukić na drugoj vratnici nogom pospremio loptu u mrežu. Rezultat ostaje 1:0 sve do `80 minute kada iz slobodnog udarca s druge strane Kapetan Dzsudzsak vrlo  lijepo pogađa gornji kut Kalinićevog gola. U sudačkoj nadoknadi susreta, današnji hrvatski kapetan Modrić imao je priliku za prizeman udarac s ruba šesnaesterca, ali mađarski vratar se nije dao iznenaditi te se rezultat više nije mijenjao.

Strijelci: 0:1 – Mandžukić (29′), 1:1 – Dzsudzsak (79′)

Žuti kartoni: Ćorluka (45+2′), Vida (49′), Perišić (63′), Szalai (80′), Korhut (89′)

Mađarska: Dibusz (od 46′ Bogdan), Lang, Korhut, Fiola, Guzmics, Gera, Nagy (od 46′ Elek), Kleinheisler (od 80′ Bode), Nemeth (od 46′ Nikolić), Dzsudzsak (od 82′ Stieber), Priskin (od 46′ Szalai). Izbornik: B. Storck.

Hrvatska: Kalinić, Vida, Ćorluka, Schildenfeld, Vrsaljko, Antolić, Modrić, Kovačić (od 75′ Srna), Brozović, Perišić, Mandžukić. Izbornik: A. Čačić.