Sve je još otvoreno za EP: Hrvatska futsal reprezentacija remizirala sa Tricolorima!

U sklopu prvog kruga doigravanja za Europsko prvenstvo u futsalu, Hrvatska je reprezentacija susret protiv domaćina Francuske završila remijem (1:1).  Ukupno 28 reprezentacija raspoređenih u 7 kvalifikacijskih skupina traži svoje mjesto na smotri najboljih europskih reprezentacija koje će se održati iduće godine u Sloveniji. Pobjednici kvalifikacijskih skupina izborit će izravan plasman , dok će drugoplasirane reprezentacije i najbolja trećeplasirana plasman na Euro tražiti kroz dodatne kvalifikacije.

Italija, Azerbajdžan, Ukrajina, Portugal, Španjolska, Kazahstan i Rusija pridružili su se Sloveniji kao sudionici prvenstva.  Dok su Gruzija, Mađarska, Hrvatska, Rumunjska, Srbija, Češka i Francuska izborile su dodatne kvalifikacije kao drugoplasirane momčadi kvalifikacijskih skupina. Ostala su tako 4 mjesta koja će popuniti pobjednici dvoboja dodatnih kvalifikacija, a na svoje mjesto računa i Hrvatska. Naša je reprezentacija u kvalifikacijskoj skupini odigranoj u Kijevu natjecanje okončala iza domaćina Ukrajine, koja je tako osigurala izravan plasman na EURO.

Tako je prvi susret dodatnih kvalifikacija održan u francuskome Orchiesu gdje je domaćin odličnom igrom zaprijetio Hrvatskoj već u sedmoj minuti susreta zahvaljujući Allau, koji nakon udarca iz kuta loptu posprema u mrežu. Nakon toga Hrvatska su budi, ali sreća nas nije služila. Unutar jedne minute vratnica je u 3 navrata spasila domaćina, kada Jelovčić dvaput, a Grcić jednom pogađaju okvir gola. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao iako je Hrvatska preuzela inicijativu. Na početku je drugog poluvremena Jelovčić  s vrha kaznenog prostora zabio za 1:1. U ostatku su susreta obje reprezentacije imale nekoliko prilika, ali je semafor pokazao isti rezultat.

Nakon utakmice, futsal izbornik Stanković iznio je svoje dojmove:

“Bila je to teška utakmica, kakvu smo i očekivali. Francuska je bila ozbiljan protivnik, dvorana je bila puna, atmosfera užarena i znali smo odakle nam prijete najveće opasnosti..Hrvatska je bila bolja i dominantnija u posjedu lopte, stvorili smo brojne šanse, ali imali smo problema u protunapadima, dok je naš vratar u nekoliko navrata branio Francuzima pokušaje iz izglednih situacija. Osim toga, da Francuzi to ne iskoriste, nismo željeli izlaziti u javnost s činjenicom da su Marinović i Jelovčić imali žute kartone i postojala je mogućnost da u slučaju još jednog ne igraju u uzvratu. Stoga su morali igrati opreznije”

“Kada se sve zbroji, imamo dobar rezultat za uzvrat, premda smo svi željeli i tražili pobjedu. Sada treba dodatno analizirati Francusku, pokušati ispraviti pogreške i podići razinu igre. Treba napraviti sve kako bismo se u Dubrovniku plasirali na Europsko prvenstvo jer ova Hrvatska to i zaslužuje”, zaključio je za HNS.

Drugo kolo je na rasporedu 26.rujna u Dubrovniku, gdje se nadamo da će naši nogometaši izboriti plasman u Ljubljanu kako bi još jednom uživali u čarolijama malog nogometa koji je u Hrvatskoj, na uzlaznoj putanji!

Hrvatska: Luketin, Jelovčić, Marinović, Novak, Suton; Jukić, Grcić, Babić, Perić, Postružin, Kanjuh, Horvat, Jelavić, Đuraš. Izbornik: M. Stanković.