Ruski domaćini ispraćaju svoje goste s Europskog ekipnog i kadetskog prvenstva koji su se proteklog tjedna održali u Kazanu.
Ekipno prvenstvo muških i ženskih ekipa nije donijelo promjene na vrhu: Danci su suvereno odnijeli oba naslova, muški ispred Francuza, a žene ispred odličnih Bugarki. Treća mjesta kod muškaraca podijelili su Nijemci i Englezi, a kod žena Njemice i Španjolke. Bilježimo žensko srebro naših susjeda Mađara.
Hrvatski kadet Luka Ban ispao je u 3. kolu pojedinačnog dijela, a muški par Ban- Meglić izgubio je u drugom kolu. U timskom dijelu unatoč pobjeda nad Finskom (3:2) i Turskom (3:2), a uz poraz od Danaca, hrvatska reprezentacija u sastavu Đurkinjak, Holbling, Čimbur, Špoljarec i Uglešić, nije uspjela proći u završnu fazu natjecanja po kup sustavu.
Jedno od dva najbolja druga mjesta nismo uspjeli osvojiti. Međutim, raduje napredak badmintonske vrste. Na svakom natjecanju sve smo kompetentniji najboljim reprezentacijama.
Facebook komentari: