Šveđani se lako obračunali sa bezidejnim kaubojima

Hrvatska je imala samo jedno vodstvo na utakmici, u petoj minuti bilo je 3:2.

U prvoj prijateljskoj utakmici u švedskom gradu Eskilstuni, hrvatski rukometaši doživjeli su uvjerljiv poraz 32:25 od Švedske, a da ne bude katastrofalan pobrinuli su se u završnici kada su uspjeli ublažiti rezultat.

Izbornik Lino Červar utakmicu je započeo sa Šegom na golu, na krilima su bili Štrlek i Horvat, vanjsku liniju povezivali su Stepančić, Cindrić i Mamić, a na poziciji pivota našao se Marić. Nije Hrvatska dobro ušla u utakmicu, prva tri napada nismo iskoristili, a Švedska je povela preko Gottfridssona u drugoj minuti.

Do prvog pogotka Hrvatska je došla u sljedećem napadu preko Marića za smanjenje na 2:1, a priliku za izjednačenje propustio je Horvat kada mu je prilikom lažnjaka kod sedmerca lopta ispala iz ruke. Hrvatska je jedino vodstvo imala kada je Štrlek iz kontre pogodio za 3:2, ali potom istom mjerom uzvraćaju Šveđani i odlaze na 6:3, te je Červar morao zvati minutu predaha.

Ni nakon predaha nije naša vanjska linija dobro izgledala, djelovali su nemoćno, bezidejno i neuigrano, a Šveđani su to kažnjavali brzim kontrama nakon oduzetih lopti, te su na odmor otišli sa visokih 17:13.

U nastavku su kauboji nastavili sa lošom igrom u napadu, prvi gol postigli su tek u devetoj minuti preko Božić-Pavletića, a dotad je pričuvni vratar Aggerofs zaustavio šest udaraca, većinom Stepančiću i Cindriću. Šveđani su u tom razdoblju zahvaljujući ponajviše pivotu Nilssonu otišli na 21:14.

U 45. minuti Švedska je došla na visokih +9, a da prednost nebude dvoznamenkasta pobrinuo se Lovro Mihić koji je sa tri gola držao Hrvatsku na jednoznamenkastom zaostatku. Ipak Mihić je kasnije isključen, a Šveđani su u 54. minuti pogotkom Henningsona došli na 31:21, no naši rukometaši su se malo pribrali i smanjili rezultat na konačnih 32:25.

Najefikasniji igrač susreta bio je Andreas Nilsson koji je postigao šest pogodaka, za Švedsku su po četiri dali Hampus Jildenback, Daniel Pettersson i Mattias Zachrisson, dok su Hrvatsku predvodili Krešimir Kozina sa pet i Lovro Mihić sa četiri gola.

94 Domagoj Pavlović 2

Drugu utakmicu protiv Švedske Hrvatska igra u subotu, 7. travnja, u Norrköpingu s početkom u 16 sati.