Šveđanke nadvisile Hrvatsku u Koprivnici

Hrvatska je poražena u Koprivnici u prvom susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Danskoj.

Izabranice Gorana Mrđena poražene su u prvoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo rukometašica u Danskoj od Švedske rezultatom 23:24 (11:8).

Gledatelji u Koprivnici vidjeli su zaista zanimljivu utakmicu koja je u posljednjim trenucima završila preokretom švedskih rukometašica. Hrvatice su povele odmah na početku rezultatom 3:0 uz odličnu Martu Žderić na golu.

Šveđanke tek u osmoj minuti dolaze do prvog pogotka, a već u sredini prvoga dijela Hrvatska je povela s velikih 8:4. Jenny Alm postavila je konačnih 11:8 prije odlaska na odmor i vrlo dobre predstave hrvatskih rukometašica protiv treće reprezentacije Europe.

U drugi dio Šveđanke su ušle motiviranije te su prednost Hrvatica već u 38. minuti smanjile na jedan pogodak (13:12). Ipak, Hrvatska se konsolidirala te je 10 minuta kasnije imala ponovno četiri gola prednosti preko Maje Kožnjak.

Posljednja dionica igre po tko zna koji put pokazala se kobnom za hrvatske rukometašice. Prvo je Sand u 54. minuti izjednačila na 20:20, da bi potom u posljednjoj minuti Alm zabila za prvo vodstvo gošći iz Švedske. Hrvatska je imala napad za izjednačenje koji nije realizirala.

Andrea Penezić i Maja Sokač kod Hrvatske su bile najefikasnije sa šest pogodaka, dok je u redovima Švedske koja će za tjedan dana biti domaćin, najbolja bila već spomenuta Alm sa sedam golova.