Švedska U-21 prvak Europe

Švedski U-21 reprezentativci u finalu su pobijedili Portugala nakon izvođenja jedanaesteraca 4:3.

Švedska reprezentacija postala je novi prvak Europe nakon što u finalu Europskog prvenstva do 21 godine u Češkoj pobijedila Portugal boljim izvođenjem jedanaesteraca 4:3.

120 minuta finala nije bilo dovoljno reprezentacijama da postignu pogodak, a najbliže tome bio je Portugalac Oliveira koji je u 25. minuti pogodio gredu.
U raspucavanju od švedskih izvođača nije zabio samo Khalili, dok je njihov vratar Carlgen obranio udarce Ricarda Esgaia i Williama Carvalha.

Naravno da boli izgubiti na takav način, igrali smo jako dobro tijekom čitavog EP-a. Pa uvijek s Portugalom u odlučujućim trenucima velikih utakmica sve ode na drugu stranu. Ne znam je li to sreća ili možemo nešto više učiniti, ali jako je frustrirajuće“, kazao je Portugalac Bernardo Silva koji je proglašen najboljim igračem prvenstva.

Inače, Portugalci su bili označeni favoritima finala, budući da su u polufinalu uvjerljivo porazili Njemačku 5:0.