Švicarska dobila parove, vodi 2:1 u finalu Davis Cupa

Stan Wawrinka i Roger Federer donijeli su važan bod Švicarcima pobjedom nad francuskim parom Benneteau i Gasquet.

Važan bod u Lilleu osvojila je Švicarska te joj je u dva nedjeljna dvoboja pojedinačne konkurencije potreban još jedan bod kako bi osvojili ovogodišnji Davis Cup. Nakon dva sata i 12 minuta olimpijski pobjednici iz Pekinga slavili su rezultatom 6:3, 7:5, 6:4. Iako je prvotno bila najavljena kombinacija Chiudinelli i Lamer, švicarski izbornik odlučio se za dva najbolja tenisača i nije pogriješio. Wawrinka i Federer dopustili su samo pet break prilika francuskom paru, i to sve u drugom setu.

Momčad koja je u zadnji dan finala ulazila s vodstvom 2:1, rijetko je prosipala prednost, a zanimljivo je kako su zadnja dva puta upravo Francuzi gubili tu prednost protiv Srbije i Rusije. Nedjeljni program počinje od 13 sat kada bi na teren trebali izaći Federer i Tsonga, a u eventualnom petom meču snage bi trebali odmjeriti Wawrinka i Monfils.