Švicarska obranila naslov u Hopman Cupu

Rekorder sa šest naslova je SAD, a uz Švicarsku četiri naslova osvojila je Španjolska.

Nakon prošlogodišnjeg slavlja protiv Velike Britanije, švicarska Hopman Cup reprezentacija obranila je naslov savladavši sa 2:1 u finalu reprezentaciju Njemačke.

Predvođena sjajnim Rogerom Federerom i Belindom Bencic, Švicarska je osvojila skupinu pobjedivši Veliku Britaniju 3:0 i SAD 2:1. U posljednjem kolu poraženi su od Grčke 2:1, ali već su osigurali prolazak u finale.

U finalu ih je čekala Njemačka s Angelique Kerber i Alexanderom Zverevim. U prvom susretu Federer je sa 6:4 6:2 pobijedio Zvereva, a izjednačila je Kerber pobjedom 6:4 7:6.

Odlučujući dvoboj mješovitih parova igrao se na dva dobivena skraćena seta do četiri gema. Nakon što su Švicarci spasili jednu break priliku u prvom gemu, napravili su dva obrata i uzeli glatko set sa 4:0. U drugom setu, Njemačka je načinila dva breaka i osvojila set sa 4:1, no već u prvom gemu odlučujućeg seta izgubili su svoj početni udarac. Švicarska je imala veliku prednost, servirali su za set, ali ni to nije bilo dovoljno, pa se otišlo u tie break. U njemu su Švicarci ipak bili bolji i zasluženo osvojili svoj četvrti naslov u povijesti.