Svindal nastavlja pobjeđivati, Hrvati bez bodova

Nova pobjeda Aksela Lunda Svindala...

Axel Lund Svindal/Getty Images

Norveški skijaš Aksel Lund Svindal osvojio je maksimalan broj bodova u utrci superveleslaloma održanoj u petak u talijanskoj Val Gardeni.

Pobjedničko su postolje u potpunosti okupirali Norvežani; 34 stotinke sporije vrijeme imao je Kjetil Jansrud, dok je treću poziciju s 44 stotinke zaostatka zauzeo Aamodt Kilde.

Ukupno vodstvo u Svjetskome kupu zadržao je Marcel Hirscher, koji nije nastupio u prvoj utrci ovotjednog ogledavanja snaga u Italiji, no Svindal mu se sve više primiče i sada je na 23 boda minusa.

Hrvatski reprezentativci nisu se uspjeli ugurati među osvajače bodova. Natku Zrnčiću Dimu pripalo je 39. mjesto (+2.44), dok je Max Ulrich za 5.08 sekundi slabije vrijeme utrku završio na 57. poziciji. U superveleslalomskom poretku s 210 bodova vodi Svindal, ispred Matthiasa Mayera (130) i Aleksandra Aamodta Kildea (122).