Svjetska liga: Barakude ostvarile cilj

Barakude do prvog mjesta u skupini D.

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u četvrtom kolu Svjetske lige skupine D Europa kupa gostovala je u Izvoraniju i svladala domaćina sa 7:11.

Rumunji unatoč nedostatku pojedinaca iz prvog sastava hrvatske vaterpolo reprezentacije nisu uspjeli ugroziti pobjedu Barakuda. Nakon prve četvrtine rezultat je bio poravnat, te je nakon toga Hrvatska na poluvrijeme otišla s prednošću od dva zgoditka. Domaćin se vrača u igru kod rezultata 5:5, međutim Barakude nisu dozvolile iznenađenja i dolaze do druge pobjede u skupini D.

Sljedeću utakmicu u Svjetskoj ligi Hrvatska igra 12. ožujka, u Sisku će ugostiti reprezentaciju Srbije, koja još ne zna za poraz. Završni turnir Europa kupa odigrat će se u Zagrebu od 5. – 7. travnja 2019. godine.

Rumunjska – Hrvatska 7:11
(2:2, 0:2, 3:3, 2:4)