Svjetska liga: Hrvatska poražena od SAD-a, za polufinale protiv Mađarske

Loš nastup naših Barakuda.

Hrvatski vaterpolisti u trećoj utakmici grupne faze natjecanja Svjetske lige nisu uspjeli doći i do druge pobjede. Reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država pobijedila je s 11:10 (2:1, 5:2, 4:5, 0:2) te zauzela vrh skupine.

Po dva pogotka postigli su Ante Vukičević i Josip Vrlić, a po jedan su dodali Hrvoje Benić, Loren Fatović, Javier Garcia, Ivan Krapić, Lovre Miloš i Anđelo Šetka, a ključnom se pokazala druga četvrtina u kojoj su Ameri otišli na visokih 7:3. Najviše pogodaka kod SAD-a postigao je Alexander Bowen, njih čak pet.

Barakude su tako osvojile treće mjesto sa četiri boda, bod više imala je Španjolska, a maksimalnih devet SAD. Bez bodova ostao je Kazahstan, dok je poredak skupine A bio Crna Gora 9, Mađarska 6, Australija 3, Japan 0.

Saznali smo i parove četvrtine finala. Hrvatska će igrati protiv domaćina Mađarske od 18:15 sati, Španjolska će biti veliki favorit protiv Australije, Crna Gora protiv Kazahstana, a SAD protiv Japana.