Svjetska liga: Hrvatski vaterpolisti pobijedili Crnu Goru i napravili veliki korak prema završnici

Utakmica 3. kola: Hrvatska - Crna Gora 14:8 (2:2, 4:2, 3:2, 5:2)

Svjetska liga vaterpolista

HRVATSKA – CRNA GORA 14:8

Utakmica 3. kola: Hrvatska – Crna Gora 14:8 (2:2, 4:2, 3:2, 5:2). Bazen Kantrida. Gledatelja: 600. Suci: Vogel (Mađarska), Margeta (Slovenija).

HRVATSKA: Pavić, Burić, Bošković 1, Lončar, Joković 2, Buljubašić, Muslim 4, Bušlje, Sukno 3, Dobud 2, Bukić 1, Vukičević, Bijač.

CRNA GORA: Lazović, Dr. Brguljan 2, Durdić, Saveljić, Da. Brguljan, Čučković, Šarić 1 (1), Ukropina 1, Latinović, Mišić, Klikovac, Jokić 2, Kandić.

Igrač više: Hrvatska 8 (5), Crna Gora 10 (4).

Peterci: Hrvatska 1 (0),  Crna Gora 1 (1).

Tri isključenja: Čurković (Crna Gora, 23′).

Hrvatski vaterpolisti upisali su treću pobjedu u 3. kolu skupine C svladavši Crnu Goru. Izabranici Ivice Tucka ovom pobjedom napravili su veliki korak prema završnici ovog natjecanja budući da im je Crna Gora glavni konkurent u skupini. Činjenica da su gosti doputovali oslabljeni očitovala se posebno u drugom poluvremenu.

Utakmica je prelomljena krajem druge i početkom treće četvrtine kada se Hrvatska napokon uspjela odvojiti. Sukno je 41 sekundu prije kraja donio dva gola prednosti prvi put na utakmici (6:4). U trećoj četvtini Hrvatska se dodatno odvojila. Muslim se zakasnio vratiti u obranu nakon jedne akcije, ali Crna Gora izgubila je loptu i primorjaš se našao sam pred vratarom (7:4). Luka Bukić iskoristio je igrača više, a Joković zavukao jedan dalekometan pokušaj za 9:5.

I kada se činilo da će Hrvatska dotući suparnika, Lazović je obranio peterac Suknu i umjesto plus pet na drugoj stani Jokić je drugim pogotkom smanjio na tri gola zaostakta (6:9). To je ujedno bilo sve, hrvatski vaterpolisti ubacili u višu brzinu u posljednjoj četvrtini odjurivši do uvjerljive pobjede. Razigrali su se izabranici Ivice Tucka, posebice Petar Muslim i Nikša Dobud koji su postigli po dva pogotka u posljednjih osam minuta.

Crna Gora dobro je otvorila utakmicu, povela je golom Jokića koji je ostao sam pred vratima, a imala je priliku udvostručiti prednost. Hrvatska je polako počela hvatati konce, Burić i Bošković donijeli u preokret, ali Draško Brguljan je sedam sekundi prije kraja prve četvrtine donio gostima 2:2. Crna Gora je bila uporna, ali posljednje izjednačenje imala je 3:17 minute prije kraja druge četvtine kada je Ukropina pogodio za 4:4. Sve ostalo pripalo je Hrvatskoj.