Svjetska liga: Hrvatski vaterpolisti pobijedili Italiju i napravili ključan korak prema završnici

Utakmica 4. kola, skupina C: Italija - Hrvatska 7:8 (2:3,2:2,1:2,2:1).

Damir Burić/Getty Images

Svjetska liga vaterpolista

ITALIJA – HRVATSKA 7:8

Utakmica 4. kola, skupina C:  Italija – Hrvatska 7:8 (2:3,2:2,1:2,2:1). Suci: Ernest Iniesta (Španjolska) i Radu Matache (Rumunjska).

ITALIJA: Tempesti, Di Fulvio 1, Velotto, Figlioli 1, Renzuto Iodice, Fondelli, Giacoppo 1, Gallo 2, Figari, Luongo S 1, Bruni 1, Gitto, Del Lungo.

HRVATSKA: Pavić, Burić 3, Bošković 1, Lončar, Joković 1, Buljubašić, Muslim, Bušlje, Sukno 3, Dobud, Bukić, Buha, Bijač.

Hrvatski vaterpolisti upisali su četvrtu pobjedu i nastavili stopostotan niz u Svjetskoj ligi slavivši na gostovanju protiv Italije. Izabranici Ivice Tucka ovom pobjedom prakitički su osigurali plasman na završnicu budući da iz skupine C idu dvije momčadi. Italija kao domaćin ima pravo direktnog plasmana, a Hrvatska trenutno ima utakmicu više, ali i 11 bodova prednosti ispred Crne Gore. Kada se uzme u obzir da Hrvatska mora odigrati još utakmice protiv Turske i Francuske jasno je da će trenutna prednost biti više nego dovoljna.

Hrvatska je na teškom gostovanju pružila dobru igru i stalno je bila u rezultatskoj prednosti. Sukno je iz peterca u drugoj četvrtini prvi put donio dva gola prednosti (4:2). Italija je stalno bila blizu, ali niti jednom do kraja utakmice nije uspjela izjednačiti.

U posljednjoj četvrtini kod rezultata 6:7 Joković je pogodio i donio ključnih dva gola prednost. Talijani su na kraju uspjeli samo ublažiti poraz.