Svjetska liga: Hrvatski vaterpolisti uvjerljivi protiv Turske

Utakmica 1. kola, skupina C: Hrvatska - Turska 13:3 (3:0, 3:0, 4:1, 3:2). Povratnik Miho Bošković postigao je četiri gola

Miho Bošković/Getty Images

Svjetska liga vaterpolista

HRVATSKA – TURSKA 13:3

Utakmica 1. kola, skupina C: Hrvatska – Turska 13:3 (3:0, 3:0, 4:1, 3:2). Bazen na Savi.

HRVATSKA: Bošković 4, Burić 2, Dobud 2, Lončar     1, Bukić 1, Bušlje 1, Sukno 1, Macan 1, Bijač, Vukičević, Zović, Šetka, Marcelić.

TURSKA:  Aksentijević 1, Šutalo 1, Korolija 1, Sen, Gozusulu, Ozbek, Balta, Sonmez, Biyik, Bebic, Yilmaz, Cagatay, Yuksek.

Igrač više: Hrvatska 9 (3), Turska 10 (1).

Peterci: Hrvatska 1 (1), Turska -.

Hrvatski vaterpolisti uvjerljivom pobjedom protiv Turske otvorili su nastup u ovogodišnjem izdanju Svjetske lige. Turska je poslužila kao zagrijavanje za nadolazeće oglede budući da gosti u niti jednom segmentu nisu parirali domaćinu. Hrvatske vaterpoliste nije usporila ni slaba realizacija igrača više.

Hrvatska je povela u četvrtoj minuti kada je povratnik Damir Burić realizirao igrača više. Samo minutu kasnije uslijedila je kontra, a u listu strijelaca upisao se Miho Bošković, još jedan povratnik u izabranu vrstu.

Hrvatska je nastavila lomiti suparnika, u drugoj četvrtini Bošković i Buščje unutar tridesetak sekundi realizirali su dvije kontre (4:0). Već je tad bilo jasno da je samo pitanje s kolikom će razlikom Hrvatska slaviti.  Bošković je nakon pet minuta igre u trećoj četvrtini zabio za 9:0 da bi zatim gosti preko Mihajla Korolije napokon zabili gol.

Četvrta čevrtina sve se na odrađivaanje posla, a gosti su s još dva gola ublažili poraz.