Svjetski kup: Dino Sokolović treći u slalomu s najboljim vremenom druge vožnje

Dino Sokolović/Getty Images

Dino Sokolović, član Mono ski kluba Zagreb, osvojio je treće mjesto u slalomu Svjetskog kupa za osobe s invaliditetom u španjolskom skijaškom centru La Molina. Pobijedio je Njemac Thomas Nolte, a drugo mjesto zauzeo je Japanac Suzuki Takeshi.

Sokolović je u sjedećoj kategoriji startao s brojem 58.  Nakon što je u prvoj vožnji bio na osmom mjestu, sve je nadoknadio najboljim vremenom druge vožnje i zauzeo na podiju treće mjesto.

U La Molini se od 8. do 11. siječnja održavaju četiri slalomske utrke Svjetskog kupa za osobe s invaliditetom. Prijavljeno je 16 zemalja s ukupno 64 natjecatelja u kategorijama sjedećih, stoječih te slijepih I slabovidnih skijašica I skijaša.