Svjetski kup gimnastičara: Jakov Vlahek u svom prvom finalu osvojio brončanu medalju!

Odlične vijesti pristižu nam iz Bugarske. Mladi Jakov Vlahek osvojio je brončanu medalju u finalu Svjetskog kupa u bugarskoj Varni u disciplini konj s hvataljkama.

Naš 19-godišnji gimnastičar, inače član ZTD Hrvatskog Sokola, u finalu je za svoj nastup dobio ocjenu 13,900 (start 5,5) i time si osigurao treće mjesto iza Bjelorusa Andreja Lihovickog (14,600), koji je osvojio zlato i srebrnog Cyrila Tommasonea (14,100) iz Francuske.

Ovo je Jakovu bilo prvo finale Svjetskog kupa, a nakon osvajanja medalje bio je vidno sretan: ”Ovo mi je tek drugi nastup na Svjetskom kupu i prvo finale i odmah sam uspio uzeti medalju. Nisam se preplašio tih puno iskusnijih konjaša, nisam se ni zamarao njihovim imenima i osvojenim medaljama, već sam shvatio ovo natjecanje kao i svako drugo. Napravio sam samo ono što sam i trenirao i išao sam na sve ili ništa, pa makar i pao, samo da nakon natjecanja mogu reći da sam dao sve od sebe”, iskreno je priznao Zagrepčanin.

Inače, Vlahek je prije samo dva tjedna na Univerzijadi u Kineskom Tajpehu zauzeo 18. mjesto, a prije tri godine bio je peti u finalu Olimpijskih Igara mladih u Nanjingu. Ovo mu je tek prva seniorska sezona, a ovim je rezultatom samo dodatno potvrdio mjesto u reprezentaciji za nadolazeće Svjetsko prvenstvo u kanadskom Montrealu.