Svjetski Kup: Hrvatska ispustila pobjedu protiv Srbije u posljednjoj minuti, za polufinale protiv Australije

Samo bod za Barakude.

Manje od 60 sekundi dijelilo je hrvatsku vaterpolo reprezentaciju od pobjede protiv Srbije u posljednjem susretu skupine B na Svjetskom Kupu, no nepažnju naših Barakuda iskoristio je Mandić i zabio za konačnih 10:10 (4:2, 2:3, 3:3, 1:2).

Od prve minute naši vaterpolisti pokazali su veću želju za pobjedom, no unatoč činjenici da su se susjedi malo pomalo vraćali, Barakude do same završnice nijednom nisu gubile.

I tada je krenulo. Dva neiskorištena igrača više, stativa Šetke i naposljetku kontra Mandića, koja je presudila i donijela remi. Ante Vukičević postigao je tri gola i bio najbolji strijelac naše momčadi.

SAD su u drugoj utakmici ove skupine razbili Južnoafričku Republiku 15:6 i zadržale treće mjesto. U četvrtini finala sutra od 17:30 sati Hrvatska će igrati protiv Australije. Inače, nikad u povijesti Hrvatska nije osvojila ovo natjecanje, dapače, samo jednom je igrala finale i izgubila ga od Srbije prije osam godina.