Svjetski kup: Ivica Kostelić 18. u superveleslalomu u Val Gardeni

Kostelić je stazu svladao za 2.28 sekunde sporije od pobjednika Svindala (1:35.72) koji je stigao do 24. pobjede u Svjetskom kupu

Ivica Kostelić/Getty Images

Ivica Kostelić zauzeo je 18. mjesto na utrci super G-a Svjetskog kupa voženog nana stazi Saslong u Val Gardeni, dok je prvo mjesto osvojio Norvežanin Aksel Lund Svindal.

Kostelić je stazu svladao za 2.28 sekunde sporije od pobjednika Svindala (1:35.72) koji je stigao do 24. pobjede u Svjetskom kupu. Sve u svemu nakon problema s leđima, najbolji hrvatski skijhaš može biti zadovoljan s novim 21 bodom. Natko Zrnčić-Dim bio je 37. sa zaostatkom od 3.64 sekunde

Rezultati: 1. Aksel Lund Svindal (Nor) 1:35.82, 2. Jan Hudec (Kan) 0.58, 3. Adrien Theaux (Fra) 0.91, 4. Kjetil Jansrud (Nor) 1.02, 5. Romed Baumann (Aut) 1.26, 6. Erik Guay (Kan)1.37, 18. Ivica Kostelić 2.28, 37. Natko Zrnčić Dim 3.64 sekunde zaostatka.

Poredak u super G-ju: 1. Aksel Lund Svindal (Nor) 236, 2. Patrick Küng (Švi) 145, 3. Jan Hudec (Kan) 126, 27. Ivica Kostelić 21 bod.

Ukupni poredak: 1. Aksel Lund Svindal (Nor) 460, 2. Marcel Hirscher (Aut) 335, 3. Ted Ligety (SAD) 269, 28. Ivica Kostelić 99 bodova.