Svjetski Kup: Šok i nevjerica za Barakude! Porazom od Australije Hrvatska ispala već u četvrtfinalu!

Nevjerojatan poraz.

Hrvatski vaterpolisti senzacionalno su poraženi od Australije u četvrtini finala Svjetskog Kupa. Klokani su bili bolji rezultatom 9:8 (1:1, 4:4, 2:2, 2:1) te će za veliko finale igrati protiv pobjednika susreta između domaćina Njemačke i Južnoafričke Republike.

Bivši hrvatski reprezentativac Elvis Fatović trenutno je izbornik Australije, s kojom očito radi odličan posao. Australija je povela samo 1:0, da bi nakon toga Barakude konstantno imale vodstvo, no protivnici su se svaki put uspjeli vratiti i izjednačiti, a naposljetku i preokrenuti te pobijediti.

Do ove, nestvarne pobjede, Australiju je predvodio igrač utakmice Joe Kayes s tri gola, a Joel Dennerley imao je 14 obrana od 22 udarca. Za Barakude, Josip Vrlić također je zabio tri gola, dva je dodao Javier Garcia Gadea, a po jednog Loren Fatović, Luka Lončar i Anđelo Šetka. Marko Bijač na golu je imao 13 obrana od 22 udarca, jednu obranu manje od svog kolege na suparničkom golu.

Tako se prokletstvo Barakuda na Svjetskom Kupu nastavlja. Naime, samo jednom Hrvatska je igrala u finalu ovog natjecanja, jedinog kojeg nikada nije osvojila. Vrijedi spomenuti kako je u ranije odigranom četvrtfinalu Mađarska s 10:8 pobijedila SAD te će za finale igrati protiv pobjednika četvrtine finala između Japana i Srbije.