Svjetski rekord i zlato Mikele Ristoski!

Hrvatska paraolimpijka osvojila je zlato na SP za osobe s invaliditetom u Dohi...

Mikela Ristoski/Getty Images

U katarskoj Dohi, devetog dana natjecanja na IPC Svjetskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom, Hrvatska je osvojila drugo zlato i još jedan svjetski rekord.

Paraolimpijka Mikela Ristoski, članica AKOSI Medulina, u kategoriji atletičarki s intelektualnim teškoćama u trećoj je seriji troskokom od 11.56 metara postavila novi svjetski rekord i došla do svog prvog zlata na IPC svjetskim prvenstvima u ovoj novouvedenoj disciplini. Srebro je osvojila Portugalka Erica Gomes s 10.89 metara, dok je brončana još jedna Portugalka Ana Filipe s 10.07 metara.

Debitant u hrvatskoj reprezentaciji Matija Sloup u kategoriji atletičara niskim rastom, član AKOSI Odisej iz Kutine, bacivši kuglu na 8.58 metarai zauzeo je pak četvrto mjesto.

Nakon devet dana natjecanja u Dohi hrvatska atletika ima dva zlata, dva srebra i broncu. U subotu, posljednjeg dana natjecanja, u disku nastupa Miljenko Vučić u kategoriji slabovidnih atletičara.