[VIDEO] Svjetsko klupsko prvenstvo: Real Madrid obranio naslov

Kraljevi su šesti put postali najbolji klub svijeta.

Real Madrid novi je stari prvak svijeta, barem kad je o klubovima riječ. U finalu Svjetskog klupskog prvenstva s minimalnih 1:0 pobijedio je Gremio i obranio naslov.

Nakon sporijeg ulaska u susret u 16. minuti vidjeli smo prvi udarac, no Ronaldo je pucao pored gola. Ni Isco nije pucao u okvir gola šest minuta kasnije, a Luka Modrić u 24. minuti pucao je pored gola. U 29. minuti vidjeli smo prvu priliku Gremija, no Edilson je iz slobodnog udarca pucao zamalo preko gola. I Ronaldo je iz slobodnog udarca na drugoj strani pucao preko gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku iz prve prilike Real je ipak poveo. Ronaldo je izborio, a kasnije sam i realizirao slobodni udarac, nakon što se živi zid pri skoku neobjašnjivo razdvojio i tako dozvolio Portugalcu postizanje pogotka. Zabio je Portugalac još jedan gol u 55. minuti, koji je zbog prethodnog zaleđa Benzeme opravdano poništen.

Casemiro je u 60. minuti pucao ravno u Grohea, a Modrićev udarac iz 65. minute odsjeo je na vratnici. Benzema je loše pucao u 76. minuti, kao i Kroos pet minuta kasnije, a Gareth Bale zamalo je pogodio šest minuta prije kraja i ostalo je 1:0.