Svjetsko klupsko prvenstvo: Real tek nakon preokreta slomio slabašnu Al Jaziru

Kraljevi su se mučili s prvakom Ujedinjenih Arapskih Emirata do posljednjih minuta.

Real Madrid drugi je finalist Svjetskog klupskog prvenstva. U drugom polufinalu, dosta teže od očekivanog, s 2:1 je pobijedio prvaka Ujedinjenih Arapskih Emirata, Al Jaziru i zakazao susret sa Gremiom u finalu.

U prvih deset minuta klub kalibra kakav je Real jednostavno je morao riješiti pitanje pobjednika. Ronaldo je pucao preko gola pa mu je Ali Khaseif Housani obranio udarac, da bi Benzemin udarac bio blokiran. I Modrićev udarac obranio je Housani, da bi Ronaldov udarac u posljednji trenutak blokirali Azijci. Ronaldo se u 12. minuti našao sam ispred Housanija, koji mu ponovno brani udarac, a minutu kasnije glavom je pucao preko gola.

Golman Al Jazire obranio je udarac Benzeme glavom u 16. minuti, kao i Modrićev četiri minute kasnije, prije nego je Al Jazira imala prvi udarac, no Mabkhout je pucao pored gola. Benzema je u 25. minuti zabio gol, koji je opravdano bio poništen zbog Ronaldovog prekršaja. Francuz je dvije minute kasnije pucao pored gola, baš kao i Casemiro, koji je u 36. minuti zabio gol, no i on je također, ovaj put uz pomoć videotehnologije poništen.

I onda, u 40. minuti, šok za Kraljeve. Moubarak Boussoufa je prizemnom loptom rasparao Realovu obranu, a Romarinho je pored statičnog Varanea i nemoćnog Navasa zabio za vodstvo Al Jazire, s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku još veći šok za Zidaneovu momčad. U 48. minuti Romarinho je započeo akciju, a Boussufa zabio za 2:0. Međutim, suci su odlučili poništiti gol zbog zaleđa. Samo tri minute kasnije golman Housani se ozlijedio te je umjesto njega u igru morao rezervni golman Al Seenani. Odmah je ulazak rezervnog golmana kaznio Ronaldo i nakon Modrićeve asistencije s(p)retno izjednačio na 1:1.

Tada je ponovno Benzema krenuo u seriju svojih promašaja. U svega dvije minute pogodio je dvije stative, a jedan udarac mu je i obranio Al Seenani. U 72. minuti Marco Asensio pucao je zamalo preko gola, a osam minuta prije kraja Bale, koji je samo minutu ranije ušao u igru, pogađa gol za preokret i pobjedu Kraljeva. Velšanin je mogao potvrditi pobjedu, no Al Senaani je obranio njegov pokušaj poluvoleja i ostalo je 2:1.
Luka Modrić odigrao je cijeli susret, dok je Mateo Kovačić iz igre izašao u 68. minuti.