Svjetsko prvenstvo: Alžir napunio mrežu Južnoj Koreji i odškrinuo si vrata osmine finala

Skupina H, 2. kolo: Južna Koreja - Alžir 2:4 (Heung-Min 50', Keun-Ho 72/Slimani 26', Halliche 28', Djabou 38', Brahimi)

Slavlje Alžiraca nakon pobjede/Getty Images

JUŽNA KOREJA – ALŽIR 2:4

Skupina H

Stadion: Beira-Rio, Porto Alegre. Gledatelja: 42.732. Sudac: Wilmar Roldán (Kolumbija).

Poluvrijeme: 0:3.

Strijelci: 0:1 Slimani (26′, as. Medjani), 0:2 Halliche (28′, as. Djabou), 0:3 Djabou (38′, as. Slimani), 1:3 Heung-Min (50′, as. Sung-Yong), 1:4 Brahimi (62′, as. Feghouli), 2:4 Ja-Cheol (72′, as. Keun-Ho).

Žuti kartoni: Lee Yong, Kook-Young (Južna Koreja); Bougherra (Alžir).

JUŽNA KOREJA (4-4-2): Sung-Ryong – Lee Yong, Jeong-Ho, Young-Gwon, Suk-Young – Sung-Yong, Kook-Young (od 78′ Dong-Won), Chung-Yong (od 64′ Keun-Ho), Ja-Cheol – Heung-Min, Chu-Young (od 57′ Shin-Wook). Izbornik: Hong Myung-Bo (45).

ALŽIR (5-4-1): M’Bolhi – Mandi, Medjani, Halliche, Bougherra (od 89′ Belkalem), Mesbah – Feghouli, Brahimi (od 77′ Lacen), Djabou (od 73′ Ghilas), Bentaleb – Slimani. Izbornik: Vahid Halilhodžić (61).

Reprezentacija Alžira, koju vodi bivši Dinamov trener Vahid Halilhodžić, napravila je veliki korak prema osmini finala Svjetskog prvenstva.

Blickrigom u prvom poluvremenu Alžirci su slomili Južnu Koreju te na odmoru praktički već imali upisane bodove. Do 3:0 doveli su ih Slimani, Halliche i Djabou u razmaku od 12 minuta.

Korejci su nakratko rasplamsali nadu pogotkom Heung-Mina pet minuta nakon početka nastavka, ali sve je dvojbe ubrzo otklonio Brahimi. Konačnih 2:4 postavio je Ja-Cheol u 72. minuti.

Interesantna je činjenica da su Alžirci postali prva afrička reprezentacija u povijesti svjetskih prvenstava koja je u jednoj utakmici zabila četiri pogotka. Za povijesni plasman u drugi krug dovoljan im je i remi u posljednoj utakmici protiv Rusije.

South Korea vs Algeria 2 -4 All Goals… by edi-qrz11