SP: Argentina golom Higuaina preko Belgije dohvatila prvo polufinale nakon 1990.!

Četvrtfinale: Argentina - Belgija 1:0 Higuain (8')

Higuain postiže gol/Getty Images

ČETVRTFINALE

ARGENTINA – BELGIJA 1:0

Stadion Nacional. Gledatelja: 68.551

Strijelac: 1:0 Higuain (8′)

ARGENTINA: Romero, Garay, Zabaleta, Biglia, Di Maria (33′ Perez), Higuain (81′ Gago), Messi, Mascherano, Demichelis, Lavezzi (71′ Palacio), Basanta

BELGIJA: Courtois, Alderweireld, Kompany, Vertonghen, Witsel, De Bruyne, Fellaini, Hazard (75′ Chadli), Mirallas (60′ Mertens), Van Buyten, Origi (59 Lukaku)

Nogometaši Argentine plasirali su u prvo polufinale Svjetsko prvenstvo nakon 1990. godine nakon što su u glavnom brazilskom gradu minimalno pobijedili Belgiju. Gaučose je među četiri najbolje momčadi odveo Gonzalo Higuain, koji je u osmoj minuti postigao jedini gol na utakmici.

Argentina je do gola došla nakon što je Kompany na sredini terena izgubio loptu koja je došla do Messija. Ovaj na desnoj strani produžuje za Di Mariju koji je loptu gurno u sredinu gdje se nespretno odbija od Vertonghena i dolazi do Higuina. Napadač Argentine je odličnim udarcem s vrha šesnaesterca pogodio donji desni kut Courtoisa koji se nije stigao ni pomaknuti.

U 55. minuti Argentina je mogla do 2:0. Higuain se fenomenalno riješio Companyja i s desetak metara pogodio prečku već svladanog Courtoisa. U sudačkoj nadoknadi veliku šansu imao je Messi ali je odlični belgijski vratar izašao kao pobjednik. U posljednjim sekundama susreta Lukaku se spetljao pred golom Romera i veliko argentinsko slavlje je moglo početi.