SP: BiH porazom od Nigerije ostala bez osmine finala, Džeki poništen regularan gol!

Skupina F, 2. kolo: Nigerija - BiH 1:0 (Odemwingie 29'). Džeki je u 21. minuti poništen gol zbog nepostojećeg zaleđa

Sejad Salihović/Getty Images

SKUPINA F – 2. kolo

NIGERIJA – BIH 1:0

Arena Pantanal. Gledatelja: 40.499

Strijelac: 1:0 Odemwingie (29′)

NIGERIJA: Enyeama, Ambrose, Oshaniwa, Yobo, Omeruo, Onazi, Mikel, Musa (65′ Ameobi), Babatunde (76′ Uzoeny), Emenike, Odemwingie

BIH: Begović, Mujdža, Šunjić, Spahić, Lulić (58′ Salihović), Medunjanin (64′ Sušić), Bešić, Pjanić, Misimović, Hajrović (57′ Ibišević), Džeko

Nogometaši BiH porazom od Nigerije oprostili su se od osmine finala Svjetskog prvenstva u Brazilu. Sušićevim “Zmajevima” presudio je Odemwingie u 29. minuti i loša sudačka trojka sa Novog Zelanda, koja je BiH poništila regularan gol Džeke osam minuta ranije.

Treba spomenuti i da je pobjednički gol Nigerijaca postignut nakon prodora Emenikea, koji je vjerojatno prekršajem zaobišao Spahića.

Reprezentacija BiH poraz je mogla izbjeći u posljednjim trenucima utakmice ali je Džekin pokušaj u trećoj minuti sudačke nadoknade nakon obrane nigerijskog vratara zaustavila stativa.

Odemwingie Goal Nigeria vs Bosnia 1 -0 World… by edi-qrz11