Svjetsko prvenstvo: Nizozemska golovima Sneijdera i Huntelaara srušila Meksiko za četvrtfinale

Osmina finala, Nizozemska - Meksiko 2:1 (Sneijder 88', Huntelaar 94'-11/Dos Santos 48')

Sneijder postiže gol/Getty Images

OSMINA FINALA

NIZOZEMSKA – MEKSIKO 2:1

Stadion Aderaldo Castelo. Gledatelja: 58.817

Sudac: Pedro Proenca (Portugal). Strijelci: 0:1 Dos Santos (48′), 1:1 Sneijder (88′), 2:1 Huntelaar (94′-11m)

NIZOZEMSKA: Cillessen, Vlaar, De Vrij, Blind, De Jong (9′ Indi), Wijnaldum, Verhaegh (56′ Depay), Sneijder, Kuyt, Robben, Van Persie (76′ Huntelaar)

MEKSIKO: Ochoa, Marquez, Rodriguez, Moreno (46′ Reyes), Aguilar, Layun, Salcido, Herrera, Guardado, Dos Santos (61′ Aquina), Peralta (75′ Hernandez)

Nogometaši Nizozemske plasirali su se u četvrtfinale SP-a u Brazilu nakon prave drame u Fortalezi. Meksiko je do 88. minute golom Dos Santosa (48′) bio u predvorju raja, a onda su Nizozemci u razmaku od samo šest minuta dvaput svladali odličnog Ochou i šesti puta u povijesti ostvarili plasman u osminu finala Mundijala.

U prvom poluvremenu dominirao je Meksiko, a naplata je stigla već u prvim minutama drugog poluvremena. Dos Santos se othrvao Blindu, odapeo s više od 20 metara i pogodio sami kut nizozemskog gola.

U trenucima kada se činilo da je Meksiko novi četvrtfinalist ukazao se omaleni Sneijder i nakon kornera naletio na jedan odbijanac i sa ruba kaznenog prostora postigao 27. gol u dresu Oranja.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Robben se prošetao uz gol liniju i nakon duela s meksičkim kapetanom Marquezom sudac Proenca je pokazao na najstrožu kaznu. Siguran realizator bio je Huntelaar koji je Ochou poslao u desnu, a loptu u lijevu stranu za veliko nizozemsko slavlje.

Huntelaar Goal Netherlands vs Mexico 2 -1 World… by edn-qrz05