Svjetsko prvenstvo: Ronaldo i Varela u petoj minuti sudačke nadoknade ostavili malu nadu Portugalcima

Skupina F: SAD – Portugal 2:2 (Jones 64', Dempsey 81'; Nani 5', Silvestre Varela 90'+5)

Silvestre Varela slavi drugi gol Portugala/Getty Images

SAD – PORTUGAL 2:2

Skupina G

Stadion: Arena Amazônia, Manaus. Gledatelja: 40.123. Sudac: Néstor Pitana (Argentina).

Poluvrijeme: 0:1.

Strijelci: 0:1 Nani (5′), 1:1 Jones (64′), 2:1 Dempsey (81′, as. Zusi), 2:2 Silvestre Varela (90’+5, as. Ronaldo).

Žuti karton: Jones (SAD).

SAD (4-2-3-1): Howard – Johnson, Besler, Cameron, Beasley – Beckerman, Jones – Bedoya (od 72′ Yedlin), Bradley, Zusi (od 90’+1 Gonzalez) – Dempsey (od 87′ Wondolowski). Izbornik: Jürgen Klinsmann (49).

PORTUGAL (4-3-3): Beto – João Pereira, Ricardo Costa, Bruno Alves, André Almeida (od 46′ William) – João Moutinho, Miguel Veloso, Raul Meireles (od 69′ Silvestre Varela) – Nani, Hélder Postiga (od 16′ Éder), Ronaldo. Izbornik: Paulo Bento (44).

Sjajna asistencija Cristiana Ronalda i egzekucija džokera s klupe Silvestrea Varele u petoj minuti sudačke nadoknade šokirale su u Manausu Sjedinjene Američke Države, a Portugalcima s konačnih 2:2 sačuvale slabašnu nadu u osminu finala.

Portugal je poveo već u 5. minuti nakon što je Nani u šesnaestercu iskoristio početničku pogrešku Camerona te iz blizine zakucao loptu u mrežu.

Amerikanci su u nastavku potpuno preokrenuli tijek utakmice. Jermaine Jones vratio je u 64. minuti egal sjajnim udarcem s 20-ak metara u donji desni kut prilikom kojeg se portugalski vratar nije ni pomaknuo. Na 2:1 povisio je u 81. minuti Clint Dempsey nakon minijature u šesnaestercu prilikom koje ga je u mat-poziciju gurnuo Zusi.

Pogotkom u izdisaju utakmice Portugal je ostao u igri. Za plasman u drugi krug trebala bi im visoka pobjeda protiv Gane i nada da će Nijemci pobijediti Amerikance s također uvjerljivom razlikom. Njemačkoj i SAD-u je pak za odlazak dalje dovoljan međusobni remi…