Svjetsko prvenstvo u hrvanju: Neven Žugaj osvojio srebrno odličje!

U finalnoj borbi hrvatski predstavnik izgubio je od favoriziranog Armenca Arsena Julfalakjana (0:4).

Neven Žugaj

Neven Žugaj ostvario je srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u hrvanju u kategoriji do 75 kilograma grčko-rimskim stilom. U finalnoj borbi hrvatski predstavnik izgubio je od favoriziranog Armenca Arsena Julfalakjana (0:4).

Žugaj je imao težak zadatak na putu do finala upisavši četiri pobjede. Hrvatski predstavnik na otvaranju turnira bio je bolji od Finca Velija Karrija Suominena (3:1), nakon čega je bio uspješniji od Iranca Hadija Asadollaha Alizadehpourniju (8:3).

U četvrtfinalu je izbacio Amerikanca Andrewa Thomasa Biseka 1:0 da bi u polufinalu svladao Japanca Hiroyukija Shimizu s 2:0 i osigurao plasman u veliki finale.