Utakmica Austrije i Mađarske iz skupine F.

Szalai i Stieber Mađarsku lansirali do pobjede

U prvom kolu skupine F Europskog prvenstva u Francuskoj Mađarska je pobijedila Austriju 2:0.

Gledali smo solidnu utakmicu sa tek nekoliko uzbudljivih trenutaka. Igrači sigurno mogu bolje od ovoga, samo ih treba motivirati. Navijači momčadi Mađarske moraju biti zadovoljni nastupom svoje ekipe. Bili su aposlutno bolja momčad u ovom dvoboju. Taktika oba tima je bila sporo graditi igru.

Prvo poluvrijeme obilježene su prilikama već u 1` susreta. Odmah stativa u 31´sekundi, a pogodio ju je najbolji austrijski igrač David Alaba. Da je bio gol bio bi to najbrži pogodak na Eurima. Nakon toga do 35´ nikakvih prilika niti za jednu niti za drugu momčad. U 35´možda i najbolja šansa za Austrijance, pucao je Junuzović s ruba šesnaesterca, ali Kiraly to brani. Odlazi se na poluvrijeme. Statistički gledano utakmica umjerenog inteziteta s povremenim oscilacijama.

U drugom smo poluvremenu gledali sličnu igru, a onda je u 62. minuti uslijedio šok za Austrijance. Krasna akcija Mađara, Balazs Dzsudzsak je uposlio Szalaija koji je u padu uspio provući loptu pored austrijskog vratara Almera za 0:1. Četiri minute kasnije u  66´drugi žuti karton zbog udaranja mađarskog igrača dobio je Aleksandar Dragović i Austrija  ostaje s igračem manje.

U 71′ veliku šansu  nije iskoristio Marcel Sabitzer (Austrija). Primio je precizan pas u šesnaestercu, ali je pucao visoko iznad gola. Lopta je otišla u gol-aut . Do kraja vidljiva je dominacija Mađara koji igračku prednost na travnjaku  realiziraju u 87. minuti i stižu do novog pogotka i konačnih 2:0.  Strijelac je bio Zoltan Stieber koji je nakon brze kontre lobirao austrijskog vratara.

Mađarska je tako u svojoj prvoj utakmici na europskoj smotri nakon 44 godine uzela tri vrlo vrijedna boda s kojima je stigla na prag osmine finala

AUSTRIJA –MAĐARSKA 0:2
Strijelci: 62’ Szalai, 87’ Stieber
AUSTRIJA (4-2-3-1.): Almer; Fuchs, Hinteregger, Dragović, Klein; Alaba, Baumgartlinger; Arnautović, Junuzović (59’ Sabitzer), Harnik (77’ Schopf); Janko (65’ Okotie).

Izbornik:  Marcel Koller

MAĐARSKA  (4-1-4-1): Kiraly; Fiola, Guzmics, Lang, Kadar; Gera; Nemeth (89’ Pinter), A. Nagy, Kleinheisler (79’ Stieber), Dzsudzsák; Szalai (68’ Priskin).

Izbornik: Bernd Storck

Stadion: Matmut Atlantique (Bordeaux). Gledatelja: 42.000 Sudac: Turpin C. (Fra). Žuti kartoni:  Dragović (33´)(66´);  Nemeth (80´). Crveni kartoni: Dragović (66´)