Taekwondo: Kadetima tri medalje na Europskom prvenstvu

Hrvatski taekwondoaši iz Strasbourga se vraćaju s tri brončana odličja.

Ilustracija

Dora Runtić iz splitskog Marjana, Mateja Horvat iz zagrebačkog kluba Čigra te Mateo Zorko iz zagrebačkog Jastreba vraćaju se s brončanim odličjima s Europskog taekwondo prvenstva u kadetskom uzrastu u francuskom Strasbourgu.

Runtić je u konkurenciji do 41 kilograma do polufinala svladala predstavnice Izraela i Bugarske, dok je u poluzavršnici poražena od reprezentativke Ukrajine.

Njena kolegica Mateja Horvat je u konkurenciji do 59 kilograma na putu do polufinala pobijedila Francuskinju, dok je u polufinalu tijesno izgubila od češke predstavnice rezultatom 10:8.

Mateo Zorko je do medalje svladao favoriziranog Talijana te Islanđanina do 61 kilograma, no u borbi za finale svladao ga je domaći predstavnik Claret koji je na kraju postao i novi europski prvak.

Ukupno je nastupilo pet hrvatskih kadeta i osam kadetkinja uz trenere Feđu Medaka i Veljka Lauru, dok je osim medaljaša još šest hrvatskih predstavnika ostvarilo plasman od petog do osmog mjesta.