Taekwondo: Lucija Zaninović, Iva Radoš i Vedran Golec zlatni u Beogradu, Hrvatska najuspješnija

Hrvatska taekwondo reprezentacija osvojila je ukupno šest medalja, te prvo mjesto u ukupnom poretku odnosno zbroju rezultata seniora i seniorki, te prvo mjesto u poretku kod borkinja

Iva Radoš

Lucija Zaninović, Iva Radoš i Vedran Golec osvojili su prvo mjesto na Galeb openu, G1 turniru u Beogradu koji se boduje za odlazak na Olimpijske igre u Rio 2016. Hrvatska taekwondo reprezentacija osvojila je ukupno šest medalja, te prvo mjesto u ukupnom poretku odnosno zbroju rezultata seniora i  seniorki, te prvo mjesto u poretku kod borkinja.

Lucija Zaninović slavila je u kategoriji do 49 kilograma pobijedivši u finalu predstavnicu Rusije Svetlanu Igumenoveu zlatnim bodom. Mateja Kunović u ovoj je kategoriji osvojila broncu

Iva Radoš bila je najuspješnija u kategoriji do 73 kilograma. U borbi za zlatnu medalju Radoš je bila sjajna i pobijedila je olimpijsku pobjednicu Milicu Mandić 3:1

Kod boraca zlato je osvojio Vedaran Golec koji je u finalu bio uspješniji od  Britanca Lylea Walkera i to zlatnim bodom.

Od ostalih hrvatskih predstavnika Martina Zubčić uzela je srebro u kategoriji do 57 kilograma, dok je Lovre Brečić bio brončani do 63 kilograma.