Taekwondo: Lucija Zaninović u Bakuu osvojila treći uzastopni naslov prvaka Europe!

Splićanka je finalnoj borbi kategorije do 49 kg bila bolja od Francuskinje Yasmine Aziez rezultatom 5:4

Lucija Zaninović/Getty Images

Hrvatska borkinja Lucija Zaninović osvojila je treći uzastopni europski naslov u kategoriji do 49 kg na Europskom prvenstvu u taekwondou, domaćin kojega je Bakuu! Splićanka je finalnoj borbi bila bolja od Francuskinje Yasmine Aziez rezultatom 5:4.

Zaninović je u odlučujućoj borbi za zlato nakon dramatične završnice pobijedila Francuskinju. Aziez  je vodila 12 sekundi prije kraja borbe, da bi hrvatska reprezentativka u posljednjim trenucima šakom postigla odlučujući bod bod za veliko slavlje.

Splićanki je treći europski naslov u nizu i ukupno peto odličje s velikih natjecanja u karijeri, osim na EP-ima medalje je osvajala na OI-ju u Londonu 2012. (bronca) i na SP-u u Puebli 2013. (bronca).

Zaninović je u polufinalu svladala Ruskinju Svetlanu Igumenovu, a još ranije je u prvom kolu kao prvi nositelj bila slobodna, da bi u drugom deklasirala Bjeloruskinju Irynu Vetokhinu prekidom pri vodstvu 12:0. Svoju treću uzastopnu medalju na smotrama Starog kontinenta osigurala je još jednim prekidom pri vodstvu 12:0 protiv Cipranke Irene Pasiouli. Polufinalni sraz s Igumenovom bio je sve samo ne lagan, no Lucija je uspjela ostati dovoljno smirena i pobjedom 8:6 plasirati se u veliki finale.

Peti nositelj kategorije do 58 kilograma, Stipe Jarloni iz Div Knina je u prvom kolu također bio slobodan, u drugom je bio bolji od Ukrajinca Bogdana Bodnara s 18:10, da bi u borbi za odličje izgubio prekidom 16:4 od Rusa Ruslana Poiseeva.