Talentirani Australac izbacio Raonića, Serena se provukla

Petog dana Wimbledona osim zapažene uloge Marina Čilića, gledali smo još atraktivnih mečeva.

Peti dan Wimbledona ipak nije prouzročio ispadanje prve nositeljice turnira Serene Williams. Ona je u dvoboju protiv domaće nade Heather Watson teškom mukom došla do plasmana u drugi tjedan trećeg Grand slama sezone.

Prvi set uvljerljivo je dobila Amerikanka sa 6:2, no kao tvrd orah Watson se pokazala u drugoj dionici koju dobiva sa 6:4. Britanka je u odlučujućem setu imala i servis za meč kod rezultata 5:4, no Serena se izvukla te će u osmini finala igrati protiv sestre Venus koja je u dva glatka seta sa 6:3, 6:2 svladala srbijansku tenisačicu Aleksandru Krunić.

Prolazak dalje i nadu u osvajanja svog drugog Wimbledona ostvarila je i Marija Šarapova pobjedom nad Rumunjkom Begu rezultatom 6:4, 6:3.

Australac Nick Kyrgios u trećem je kolu uzvratio sedmom nositelju Milošu Raoniću za prošlogodišnji poraz u četvrtfinalu pobjedom sa 5:7, 7:5, 7:6 (3), 6:3. Iznenađenje nije dopustio prvi nositelj Novak Đoković koji je sa tri puta po 6:3 svladao Australca Bernarda Tomića.

Pobjede u tri seta ostvarili su i Stan Wawrinka te Francuz Richard Gasquet protiv Fernanda Verdasca, odnosno prošlogodišnjeg polufinalisa Grigora Dimitrova. Poljak Kudla u pet je setova bio bolji od Giralda te čeka pobjednika susreta između Čilića i Isnera koji se nastavlja u subotu oko 15 sati.