Talijan i Slovak u borbi za ovogodišnji trofej na atp turniru u Umagu

Fabio Fognini i Andrej Martin u borbi za ovogodišnji trofej na 27. Konzum Croatia Open u Umagu.

Fabio Fognini foto: ATP Croatia Open Umag facebook

Talijanu će to biti drugo finale u Umagu, dok će Slovaku to biti općenito prvo finale u karijeri na ATP turnirima.

U petak Fabio Fognini nije bio zadovoljan svojom izvedbom. Previšepreviše napetosti i meč protiv Damira Džumhura  rješavao je u tri seta. Jučer je za razliku od igre u petak Fognini za manje od sat vremena pobijedio Gastaa Eliasa. U svakom setu po jedan break bilo je dovoljno za  pobjedu od 6:3, 6:3 čime je stigao bliže trofeju.

Današnje finale s Andrejem Martinom bit će mu drugo na ovim terenima. Evo što je tom prilikom rekao Talijan: “Čeka me još jedno finale, još jedna šansa da napokon i osvojim Umag. Probat ću se još popraviti u odnosu na meč protiv Eliasa, i nadam se, pobijediti”

Isto se nada i Andrej Martin čiji plasman u finale je iznenadio sve, a na njegovom putu do finala najveća iznenađenja su bile pobjede protiv Martina Kližana te Joaoa Souse.