Tata izbacio Hrvatsku 1998., a sin 20 godina kasnije veliki PSG

Lillian Thuram je s dva gola izbacio Hrvatsku 1998. u polufinalu Svjetskog prvenstva.

Nogometaši Guingampa priredili su senzaciju pobijedivši u polufinalu Liga kupa na Parku prinčeva PSG sa 2:1. Očekivala se uvjerljiva pobjeda branitelja naslova, no ‘fenjeraš’ Le Championnata je priredio senzaciju.

PSG je poveo u 62. minuti golom Neymara, a samo minutu ranije gosti su imali kazneni udarac, ali je Marcus Thuram, sin legendarnog Lilliana Thurama prebacio cijeli gol. Gosti su izjednačili u 81. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Yeni N’Gbakoto.

Kada se već činilo kako će susret završiti 1:1, gosti su u sudačkoj nadoknadi dobili i treći kazneni udarac, a izborio ga je Thuram. Sin bivšeg francuskog braniča odlučio je ponovo pucati premda je promašio prvi jedanaesterac. U drugom pokušaju je bio uspješan i senzacionalno je odveo Guingamp u polufinale.