Teniski rezultat u susretu Marseillea i Metza!

Thauvin je odigrao sjajan susret.

Pravu ljepoticu za navijače na Velodromu odigrali su Marseille i Metz. Marseille je slavio 6-3, a rezultat od tri pogotka je možda i previše budući da gosti i nisu loše stajali na terenu.

Već do poluvremena domaćin je imao 3-0. Sanson je prvo zabio u šestoj, a potom i asistirao Florianu Thauvinu u devetoj minuti. Sjajni Thauvin do poluvremena je još jednom matirao japanskog vratara Kawashimu na vratima Metza. Do 56. minute već je 5-0. Prvo je Germain zabio na asistenciju Thauvina, da bi se potom sjajni 25-godišnji veznjak upisao u strijelce upotpunivši hat-trick u 73. Mollet smanjuje na 5-1, a u 75. i Mitroglou se upisuje u strijelce i vraća prednost na pet razlike. Grk je ušao u igru samo sedam minuta ranije. Do kraja susreta zabili su još Mollet i Niane, postavivši konačnih 6-3.

Sjajni Thauvin je ove sezone najbolji igrač Marseillea, a na kontu ima 13 pogodaka i 11 asistencija.

Marseille je nakon 24 kola drugi na tablici, sa zaostatkom od osam bodova za Parizom. Marseille ne zna za poraz od 17.12.2017. Metz je posljednji sa 18 bodova, pet manje od pretposljednjeg Toulousea.