Teški poraz Zadra u ABA ligi

Košarkaši Budućnosti apsolutno opravdali status favorita u ovoj utakmici

Danas je trebao biti veliki dan za svakog Zadrana, kojeg su htjeli zaokružiti pobjedom protiv euroligaša Budućnosti. 70 godina je prošlo od rođenja jednog od najvećih, u Zadru omiljenog Kreše Čosića.  Kako to obično biva, želje su jedno, realnost drugo. U sklopu 9. kola ABA regionalne lige KK Budućnost je teško porazila momčad KK Zadra rezultatom 69:89. Nije ni pomogao novo pridošli Amerikanac Kwame Vaughn, kojemu je ovo bio debi u dresu Zadra.

Od početka utakmice se Budućnost isticala kvalitativnom razlikom i izuzev početne trice Magaritya, ostatak meča je bio jednosmjerna ulica. Nakon prve dionice rezultat je iznosio 16:25. U drugoj dionici Budućnost podiže svoju prednost, a Zadar jednostavno nije imao kvalitetu za odgovoriti na igru momčadi Aleksandra Džikića. Kada momčad kao Budućnost pri tome pogađa tricu sa 70% učinkovitosti, malo se protivnika pita.

Poluvrijeme je završilo s 30:44, a u nastavku nismo vidjeli ništa drugačiji susret osim što se Zadar u jednom trenutku uspio približiti na -12 ali to je najbliže što su došli. Gosti su imali najveću prednost od +28 koševa ali Zadar je na kraju uspio malo ublažiti poraz.

Budućnost je imala čak petoricu dvoznamenkasti koje je predvodio Jackson sa 16, dok je kod Zadra najkorisniji bio Magarity sa 18.

KK Zadar: Marić 4, Magarity 18, Krajina 6, Vaughn 4, Vuković 2, Brzoja 12, Špralja 3, Little 11, Božić 9.

KK Budućnost: Jackson 16, Ivanović 3, Šehović 12, Clark 15, Barović 3, Clarke 2, Starovlah 4, Gordić 13, Omić 2, Popović 7, Nikolić 12.

Slijedi reprezentativna pauza, a sljedeće kolo Zadar igra u Beogradu protiv Crvene Zvezde 9.12.