Težak poraz Ivana Dodiga u polufinalu Challengera na Otoku

Matthew Ebden vs Ivan Dodig: 6:2, 6:1.

Ivan Dodig/Getty Images

Ivan Dodig teškim porazom od Australca Matthewa Ebdena završio je svoj put na Challengeru u Ilkleyu u polufinalu. Australac, inače drugi nositelj turnira slavio je s uvjerljivih 6:2, 6:1 za samo 53 minute igre.

Po dva oduzeta servisa bila su dovoljna Ebdenu u svakome setu za više nego dominantnu pobjedu i drugo finale u kratkom roku nakon što je osvojio turnir u Surbitonu. Australac će u finalu odmjeriti snage s Denisom Kudlom.

Dodig je kao sedmi nositelj došao do solidnog rezultata u Ilkleyu što će mu dodatno poboljšati ATP renking u pojedinačnoj konkurenciji, a već sljedeći tjedan čeka ga pravo iskušenje, kvalifkacije najjačeg turnira sezone, Wimbledona.

Ipak, puno veće ciljeve Dodig će imati u paru s Marcelom Melom gdje ganja titulu koja im je izmakla 2013. godine kada su u finalu poraženi od braće Bryan kojima su se osvetili u ovogodišnjem finalu Roland Garrosa.