U svom premijernom nastupu na SP-u 21-godišnji Zagrepčanin je došao do nevjerojatnog uspjeha

Tin Srbić prvak svijeta!

Tin Srbić u premijernom nastupu osvojio naslov svjetskog prvaka na preči na Svjetskom prvenstvu u gimnastici u kanadskom Montrealu.

Tin Srbić

Hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je prvu zlatnu medalju u povijesti hrvatske gimnastike.

Na Svjetskom prvenstvu u gimnastici, koje se održava u kanadskom Montrealu, Tin Srbić osvojio je naslov svjetskog prvaka na preči, što je ujedno i najveći uspjeh u povijesti hrvatske gimnastike.

Srbić je u kvalifikacijama bio treći, a u svom premijernom nastupu na SP-u 21-godišnji Zagrepčanin je došao do nevjerojatnog uspjeha. Tin je u kvalifikacijama odradio vježbu za ocjenu 14.366, a u finalu je bio još bolji (14.433) i to mu je donijelo uvjerljivo zlato ispred Nizozemaca Epke Zonderlanda (14.233) i Barta Deurlooa (14.200).

Najveći uspjeh hrvatske gimnastike na svjetskim prvenstvima dosad je bila brončana medalja Marija Možnika iz 2014., također na preči.