Tirreno-Adriatico: Robert Kišerlovski i momčad Treka osma u momčadskom kronometru

Ekipa Treka je u prvoj etapi osvojila osmo mjesto s 36 sekundi zaostatka za pobjednikom, momčadi Omega Pharma

Robert Kišerlovski

Momčad Treka, za koju vozi najbolji hrvatski biciklist Robert Kišerlovski, osvojila je osmo mjesto prvog dana na momčadskom kronometru u prvoj etapi utrke Tirreno – Adriatico. Robert Kišerlovski, Fabian Cancelllara, Julian David Moreno, Stijn Devolder, Markel Aranburu, Jaroslav Popovič, Hayden Roulston i Jesse Sergent u konačnici su u kronometru zaostali 36 sekundi za momčadi Omega Pharma Quick Step koja je stazu svladala za 20:13 minuta. Drugo mjesto pripalo je ekipi Orica Greenedge s 11 sekundi zaostatka, a treća je bila momčad Movistar s 18 sekundi zaostatka.

Etapa je vožena od Donoratica do San Vincenza u dužini od 18.5 kilometara. U četvrtak je na rasporedu etapa od San Vincenza do  Cascine u dužini od 166 kilometara.