Toma Bašić zabio gol koji po novim pravilima neće vrijediti

Bašić je u dresu Bordeauxa zabio dva gola u Ligeu 1 i jedan gol u Liga Kupu.

Bivši veznjak Hajduka, Toma Bašić zabio je svoj drugi gol u francuskom prvenstvu, a treći otkad je obukao dres Bordeauxa.

Girondinci su u utakmici 27. kola Ligue 1 poraženi na svom terenu od Montpelliera 1:2. Gosti su poveli u 20. minuti golom Paula Lasne, a Bašić je izjednačio u 35. minuti. Pobjedu Montpellieru donio je Daniel Congre golom u šestoj minuti nastavka.

Bašićev pogodak biti će jedan od posljednjih koji je postignut na ovaj način s obzirom da su upravo prije nekoliko dana Zvonimir Boban i Pierluigi Collina predstavili nova pravila koja će se uvesti u nogometu.

Naime udarac Nicolasa De Previllea pogodio je Tomu u ruku kojom se štitio. Prema sadašnjim pravilima teoretski je moguće zabiti gol rukom, kao što je to Bašić učinio, a prema novim pravilima, gol rukom će biti u potpunosti zabranjen, bez obzira na položaj ruke ili namjeru igranja.