Tomić i Hezonja na korak do ispadanja iz Eurolige

Olympiacos - Barcelona 73:71 (26:23, 18:13, 15:24, 14:11)

Ante Tomić / Getty Images

Nakon što su slavili u prvoj utakmici četvrtfinala Eurolige protiv Olympiacosa, Barcelona naših Ante Tomića i Marija Hezonje poražena je dva puta zaredom. Najprije su ispustili ‘break’ na domaćem terenu da bi potom u trećem susretu bili ponovno poraženi. Ovog puta rezultat je glasio 73:71.

Grcima je pripalo prvo poluvrijeme da bi u trećoj dionici Katalonci zaigrali puno bolje te konačno poveli. Ipak, kako to već godinama biva, na vrućem terenu u Pireju gotovo nitko ne pobjeđuje, a u infarktnoj penal završnici Atenjani su došli do druge pobjede. Georgios Printezis bio je najefikasniji kod Olympiacosa s 19 poena, a Vassilis Spanoulis nadodao je 15 uz osam asistencija. Kod Barcelone Juan Carlos Navarro zabio je 14. Ante Tomić za 23 minute ubacio je osam čemu je nadodao pet skokova i četiri asistencije. Mario Hezonja igrao je deset minuta i ubacio je dva poena.

Sljedeći susret na rasporedu je 23. travnja u Ateni, a eventualni peti igra se 29. travnja u Barceloni.