Tomić MVP košarkaškog ‘El Clasica’

Barcelona je u sklopu 7. kola ACB lige u Palau Blaugrani dočekala svoje najveće rivale, momčad Real Madrida. Unatoč tome što je ušla oslabljena u ovaj meč (nedostajali su: Doellman, Claver, Navarro, Ribas) momčad Barcelone je Madriđanima nanijela prvi poraz u ovoj sezoni.

Domaćini su od samog početka bili bolja momčad te su predvođeni Riceom u napadu i Antom Tomićem u obrani na poluvrijeme otišli sa zasluženih 16 koševa razlike (49:33). Tu su prednost zadržavali tokom cijele treće i dobrim dijelom četvrte četvrtine, a da utakmica bude zanimljiva do kraja pobrinuo se još jedan naš bivši reprezentativac Dontaye Draper s dvije ubačene trice u dva napada zaredom. Real ipak nije uspio ozbiljnije ugroziti Barcelonu te su tako upisali svoj prvi poraz sezone. Ante Tomić je s 19 koševa,7 skokova i 5 asistencija bio najbolji igrač Barce dok je najučinkoviti igrač Reala bio Draper s 13 koševa.

Fc Barcelona Lassa – Real Madrid 85:75 (20:15, 29:18, 18:20, 18:22)