Tomić umalo ‘spriječio’ Hezonjin odlazak na NBA draft, Real prvak Španjolske

Mario Hezonja oprostio se od Barcelone porazom u finalu.

Real Madrid novi je prvak Španjolske. U finalu su pomeli Barcelonu 3:0 te potpuno zasluženo vratili trofej koji su im prošle godine uzeli Katalonci. U trećoj utakmici slavili su rezultatom 85:90.

Nakon poluvremena gdje su vodili 34:48 činilo se da će to biti još jedna lagana pobjeda ‘Kraljeva’. S time se nije slagao Ante Tomić koji je povukao svoju momčad i donio preokret u Blaugrani. Nakon 30 minuta na semaforu je svjetlilo 67:65. Tada je trener Xavi Pascual napravio još jedan od svojih klasičnih bisera i najboljeg igrača na utakmici ostavio na klupi. Real je preuzeo vodstvo i više ga nije ispuštao do kraja. Ušao je stasiti Dubrovčanin nakon samo dvije minute natrag u igru, ali tada je već bilo minus šest.

Pred sam kraj Barcelona se ubačajima Tomića u dva navrata približila na minus tri no vremena je bilo premalo. Prvi centar reprezentacije susret je završio s 29 poena i sedam skokova. Mario Hezonja započeo je utakmicu u petorci. Igrao je 11 minuta i nije se upisao u strijelce. Real je predvodio Jaycee Carroll s 19 ubačaja.

Hezonja je ovime završio epizodu u Barceloni i u noći s četvrtka na petak bit će u New Yorku na NBA draftu gdje se očekuje da bude visoko izabran i karijeru nastavi u nekoj NBA franšizi.