Tomić zapažen u pobjedi Barcelone, Bogdanović i Žorić uvjerljivo slavili s Fenerbahčeom

U novom slavlju Katalonaca Tomić je upisao 17 koševa, dok su Žorić (10) i Bogdanović (5) upisali domaću pobjedu dresu Fenera

Ante Tomić/Getty Images

Hrvatski reprezentativci nastavili su tijekom vikenda s klupskim obavezama u najjačim europskim ligama. U Španjolskoj je Barcelona pred svojim navijačima bez većih problema pobijedila Murciju 96:63, a uspješan je bio i Real. U novom slavlju Katalonaca među najzapaženijima je bio hrvatski reprezentativni centar Ante Tomić koji je za 15 minuta na parketu upisao 17 koševa, tri skoka i jednu asistenciju. Minutažu je dobio i perspektivni Mario Hezonja koji je za 17 minuta igre postigao sedam koševa uz po dva skoka i asistencije.

Lagan posao imao je i vodeći Real koji je kod kuće svladao Fuenlabradu 96:81. U 15. pobjedi Kraljeva Dontaye Draper nije popunio statističku rubriku. Hrvatski strateg Velimir Perasović i dalje bilježi uspjehe za kormilom Valencije, koja je kod kuće bila bolja od Tenerifa s čak 25 razlike.

Hrvatska ekspedicija u Bilbau poražena je od Juventuta 80:70. Od hrvatskih košarkaša najbolji je bio Damir Markota s 11 poena i 3 skoka, Fran Pilepić ubacio je sedam, dok je drugi Riječanin u dresu Baskijaca Zoran Vrkić susret okončao s poenom manje.  U hrvatskom derbiju 15. kola Zaragoza Damjana Rudeža je bila bolja od Estudiantes Marka Banića (89:62). Najbolji akter u redovima gostiju bio je hrvatski reprezentativac Rudež s 18 koševa. U redovima domaćina Banić je bio solidan s 14 koševa.

Uspješna je zato bila hrvatska kolonija u Istanbulu. Fenerbahče je uz vrlo dobru partiju Luke Žorića pred svojim navijačima u okviru 15. kola turske lige uvjerljivo nadvisio Olin Edirne rezultatom 101:69. Žorić je u 11. pobjedi Fenera ubacio 10 poena, dok je najbolji hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović imao nešto slabiji dan, postigavši samo pet poena.