Tomljanović nadomak glavnog turnira u Eastbourneu

Ajla Tomljanović vs Bojana Jovanovski: 7:6 (7), 6:1, Mirjana Lučić-Baroni vs Polona Hercog: 7:6 (3), 5:7, 5:7.

Ajla Tomljanović/Getty Images

Polovičan uspjeh ostvarile su Mirjana Lučić-Baroni  i Ajla Tomljanović u prvom kolu kvalifikacija WTA turnira u Eastbourneu. Porazom od Slovenke Polone Hercog, četvrta nositeljica kvalifikacija Lučić-Baroni rano je ispala s vrlo jakog turnira koji je uvertira u Wimbledon.

Nakon vrlo dobro odrađenog prvog seta u kojemu je 54. tenisačica svijeta izašla kao pobjednica u 13. igri, Slovenka je u sljedeća dva nadjačala hrvatsku predstavnicu s dva puta po 7:5.

Bolje sreće bila je Ajla Tomljanović koja je u dva seta pobijedila treću nositeljicu kvalifikacija, srpsku predstavnicu Bojanu Jovanovski. Prvi set odnijela je Tomljanović nakon velike borbe u tie-breaku koji je dobila rezultatom 9:7, dok je u drugom nakon 1:1, osvojila pet uzastopnih gemova što ju je dovelo na korak do plasmana u glavni ždrijeb turnira.

Na tom putu prepreka će joj biti američka predstavnica Falconi.