Tour de France: Pobjeda Majke, Đurasek se nastavlja dizati

Kristijan Đurasek zauzima 96. mjesto u dosadašnjem dijelu Tour de Francea.

Kristijan Đurasek

Jedanaesta etapa Tour de Francea pripala je poljskom vozaču Rafalu Majki, koji je za 5 sati, dvije minute i jednu sekundu stigao do cilja staze u dužini od 188 kilometara od Paua do Cauteretsa.

Jedna od zahtjevnijih etapa, koja broji čak šest uspona, bila je i odlična prigoda da se u ukupnom poretku ponešto ‘podigne’ hrvatski biciklist Kristijan Đurasek. Član momčadi Lampre-Merida na koncu je zauzeo 80. mjesto s 21.44 minute zaostatka za najboljim.

U poretku i dalje vodi Britanac Chris Froome, koji je u drugoj pirenejskoj etapi osvojio deveto mjesto (+5.21). Drugi je Amerikanac Tejay van Garderen s nešto manje od tri minute sporijim vremenom, dok treće mjesto drži Kolumbijac Naior Quintana (+3.09).

Đurasek trenutačno zauzima 96. poziciju s 1.09.20 sporijim vremenom, no svakim se danom diže – počeo je, podsjetimo, poslije 150. pozicije u prvih nekoliko etapa.