Treći naslov u nizu za vaterpoliste Juga u regionalnoj ligi

Loren Fatović proglašen je za najboljeg igrača Final Foura.

rwp-league.com

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja osvojili su treći uzastopni naslov prvaka Regionalne lige. U finalu su bili bolji od zagrebačke Mladosti s 15:8.

Jug CO – Mladost 15:8 (4:1, 4:2, 3:3, 4:2)

Jug CO: Bijač (11 obrana), Macan, Fatović 4, Lončar 1, Joković 2, Garcia 1, Ivanković, Rašović 1, Renzuto 4, Pavličević 1, Benić, Lozina, Jarak, Stahor 1, trener: Vjekoslav Kobeščak.

Mladost: Marcelić (11 obrana), Radu 1, Zović, Bajić, Biljaka, Bukić, Marković 3, Lazić, Herceg, Paškvalin 1, Valečić, Bašić 2, Slade, Miloš 1, trener: Zoran Bajić.

Jugaši su odmah dali do znanja Mladostašima u kojem će se pravcu kretati utakmica. Prva četvrtina završila je s 4:1 u Jugovu korist. Do poluvremena igrači trenera Kobešćaka dolaze na 8 pogodaka, dok su Žapci postigli samo 3. Do kraja su Jugaši odigrali koliko je bilo potrebno za konačnih 15:8.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Loren Fatović i Vincenzo Renzuto sa četiri pogotka, dok je kod Mladosti bivši Gospar Pavo Marković postigao tri pogotka.

Najboljim igračem proglašen je Loren Fatović kojemu je pehar Turba dodijelio Perica Bukić, direktor Regionalne lige.

Srebrne medalje Mladostašima uručili su Željan Konsuo i Predrag Sloboda, dopredsjednik i predsjednik HVS-a,  dok su zlatne Jugašima otišle iz ruku Janice Kostelić i Nikole Dobroslavića, državne tajnice za sport i župana dubrovačko-neretvanskog. Pehar za pobjednika lige kapetanu Juga Marku Bijaču uručio je Mato Franković, gradonačelnik grada Dubrovnika.