Triglav liga: Jug se poigrao s Partizanom, Mladost i dalje stopostotna

Daniil Merkulov postigao je jednako golova koliko i cijeli Partizan.

Vaterpolisti Jug Croatia Osiguranja upisali su laganu pobjedu protiv Partizana u šestom kolu regionalne Triglav lige u vaterpolu. Jug je slavio sa visokih 17:4 i učvrstio se na drugoj poziciji.

Jug CO – Partizan 17:4 (5:0, 5:2, 5:1, 2:1)

Jug je ušao ozbiljno i maksimalno koncentrirano u utakmicu što je rezultiralo vodstvom 5:0 nakon prve četvrtine. I u drugoj četvrtini napad je odlično funkcionirao, kao i obrana na čelu sa Tonijem Popadićem koji je primio samo dva gola.

U nastavku susreta trener Vjekoslav Kobešćak priliku je među vratnicama dao Antoniju Vukojeviću koji je dobro iskoristio pruženu šansu i također primio samo dva pogotka. Napad je povukao kočnicu u zadnjoj četvrtini, pa je konačni rezultat bio 17:4.

Najbolji strijelac među Jugašima večeras je bio Daniil Merkulov s četiri postignuta pogotka. Luka Lozina i Loren Fatović po tri su se puta upisali na listu strijelaca.

U sedmom kolu Regionalne vaterpolo lige, Jugaši će gostovati u Splitu. Protivnik će im biti posljednjeplasirani POŠK.

U ostalim susretima Mladost je sa 12:7 nadigrala Mornar, susret dva Jadrana iz Hercegnovog i Splita pripao je domaćem hercegnovskom 11:7, a istim rezultatom Crvena zvezda je savladala Pošk. Šabac je od Primorca bio bolji s 12:10.

Na ljestvici je vodeća Mladost sa maksimalnih 18 bodova, drugi je Jug sa 13 bodova, Jadran iz Herceg Novog ima 12, a splitski Jadran ima 10 bodova.